Profesjonalne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, właśnie dlatego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek w głównej mierze także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje mnóstwo radości, lecz także o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.