nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi goście kosztują równie pyszne dania takie jak canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i potrawy z różnych części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włocha standard. restaurants main market square krakow Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film