Gdzie zjeść w Krakowie

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń i duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. Nowa restauracja na mapie Krakowa Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, minestrone i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film